Saray Belediyesi Çağa Uydu...
Saray Belediyesi Çağa Uydu

Saray Belediyesi, kiraladığı kanal içi görüntüleme aracıyla, kanalizasyon şebekesini baştan aşağıya elden geçirmeye başladı.


Saray Belediyesi, kiraladığı kanal içi görüntüleme aracıyla, kanalizasyon şebekesini baştan aşağıya elden geçirmeye başladı.


Saray’da kanalizasyon şebekesi robot makinelerle yeniden gözden geçirilmeye başlandı. Taş ve odun gibi büyük parçalarının tıkadığı kanal şebekesinin yağmurlu havalarda erkenden tıkanma yapabileceğini belirten Saray Belediye Başkanı Nazmi ÇOBAN, ““İlçemizdeki tüm kanalizasyon bakımlarının yapılması için İstanbul’dan Espar’a ait kanal içi görüntüleme aracı kiraladık. Bu araç ile kanalizasyon yolları ve borularındaki herhangi bir arızayı üzerine monte edilmiş olan robot bir kamera aracılığı ile tespit ediyor. Uzaktan kumanda ile kameraya kayıt yapılan sistemde önceden temizlenmiş kanalizasyon hatlarında her türlü hasar tespiti, arıza ve uygun boru hattı montaj kontrolünü çok kolay bir şekilde gerçekleştiriyor. Böylelikle yerinde müdahalelerle, kısa zamanda sorunlara çok daha kolay ve kesin çözümler getiriliyor. Anında gerekli müdahaleler yapılarak arızalar gideriliyor” şeklinde konuştu.

Okunma: 11932 Tarih: 14.07.2009

 

HABER ARŞİVİ

FOTOĞRAF GALERİSİ


Fotoğraflarla İlçemiz SARAY

Saraylı olmak başkadır

Doğa ve Deniz

Kirletilmemiş bir çevre

Yaşanacak Bir Şehir